تور یونان پاییز1401 ( مهر آبان آذر )

تور یونان پاییز1401 ( مهر آبان آذر )

شروع قیمت از35000000 /برای هر نفر
4 شب و 5 روز دانلود پکیج

تور یونان پاییز ۱۴۰۱ ( مهر آبان آذر )

آبگینه پرواز سنباد مجری تورهای داخلی و خارجی و زیارتی با نازلترین قیمت و کیفیت می باشد .از دیگر خدمات آژانس هواپیمایی آبگینه پرواز سنباد اخذ ویزای شینگن کشورهای حوزه شینگن می باشد .برای ار تباط با ما می توانید با شماره 02188989595 تماس بگیرید .

برای پاییز هر کدام 50 یورو به قیمتها اضافه می شود .

تور یونان

ویزای توریستی یونان

یونان، یکی از کشورهای عضو منطقه شینگن است. منطقه شینگن به  ۲۶ کشور اروپایی گفته می‌شود که شهروندانشان برای ورود به سرزمین یک دیگر، ملزم به ارائه گذرنامه نیستند.

از سوی دیگر شهروندان ۱۵۰ کشور جهان از جمله ایران، می‌بایست پیش از سفر به یونان، از طریق سفارت یونان در خاک کشور خود، اقدام به گرفتن ویزای توریستی شینگن کنند تا مجوز ورود به یونان و دیگر کشورهای این منطقه را داشته‌ باشند.

شرایط اخذ ویزای یونان بسته به ملیت مسافر، هدف از اقامت و مدت اقامت متفاوت است.  متقاضی پس از انتخاب نوع ویزای خود اعم از توریستی، کاری، تحصیلی و … باید دسته خاصی از مدارک را برای اخذ گذرنامه به سفارت تحویل دهد.

در حال حاضر قوانین یونان، هیچ گونه ممنوعیتی برای ورود ملیت‌های خارجی به خاک این کشور،‌ قائل نیست.

تور یونان

شرایط ویزای توریستی یونان

اتحادیه اروپا می‌تواند با صدور ویزای توریستی شینگن از طریق سفارت یونان، مجوز سفر به این کشور و سایر کشورهای منطقه شینگن را به شما بدهد. شما با در دست داشتن این ویزا احتمالا می‌توانید بین ۹۰ تا ۱۸۰ روز در خاک یونان اقامت کنید.

ویزای توریستی یونان در دسته ویزاهای کوتاه مدت است و در گروه ‌C  قرار دارد. ویزای گروه ‌C  به ویزایی گفته می‌شود که متقاضی با هدف سفر به یک کشورِ عضو حوزه شینگن یا بازدید از اقوام خود در این کشور، آن را دریافت می‌کند.

برای درخواست ویزای گردشگری یونان، باید برنامه سفر خود را از پیش معین کرده باشید و یک بازه زمانی سه ماهه را بر گذراندن مراحل اخذ ویزا، در نظر بگیرید.

مدارک ویزای توریستی یونان

در جدول زیر، مجموعه‌ای از مدارکی که برای ثبت درخواست ویزای گردشگری یونان به آن نیاز خواهید داشت، مشاهده می‌شود.

تور یونان

ممکن است سفارت یونان حین بررسی مدارکتان از شما درخواست کند تا اطلاعات یا اسناد دیگری نیز در اختیار آن ها قرار دهید. مدارکی که در بالا عنوان شد، در میان تمام کشورهای منطقه شینگن مشترک است. اما این اسناد اولیه ضمانتی برای دریافت ویزای گردشگری یونان نیست. بنابراین حتما تمام مدارکی که از شما درخواست می‌شود را در زمان مصاحبه یا دیگر زمان‌های تعیین شده به سفارت تحویل دهید.

تور یونان

مراحل دریافت ویزای توریستی یونان

برای دریافت ویزای گردشگری یونان، پس از آماده‌سازی مدارک خود باید تمام مراحل زیر را دنبال کنید.

تکمیل فرم درخواست ویزای شینگن

پس از این که از زمان و محل اقامت خود در یونان مطمئن شدید، باید درخواست خود را ارسال کنید. در ابتدا به سایت سفارت یونان مراجعه کنید و دستورالعمل‌ ها را به دقت بخوانید. پس از تکمیل فرم مورد نظر به صورت آنلاین وارد مرحله بعدی شوید. اگر هر سوالی در این زمینه دارید، می توانید با پر کردن فرم زیر منتظر تماس مشاورین ما باشید…

تعیین وقت مصاحبه ویزا

برای دریافت ویزای گردشگری یونان، نیاز به یک مصاحبه حضوری دارید. تعیین وقت قرار برای مصاحبه در همان وب‌ سایتی که فرم را تکمیل کردید، انجام می‌گیرد. پس از اتمام درخواست، تاریخ مصاحبه را دریافت خواهید کرد.

اسناد پشتیبانی برای درخواست ویزای یونان

مهم‌ترین قسمت درخواست شما برای دریافت ویزای گردشگری یونان، تکمیل پرونده‌ای است که باید حاوی اسناد پشتیبان باشد. مدارک مورد نیاز را طبق جدولی که در عنوان قبل به آن اشاره شد جمع‌آوری کنید. اگر در حین تکمیل مدارک به مشکل یا پرسشی برخورد کردید، تلاش کنید که در ابتدا با خود سفارت ارتباط برقرار کنید و سوالاتتان را بپرسید.

شرکت در مصاحبه ویزا

در جلسه مصاحبه طبق تاریخ مشخص‌ شده شرکت کنید. این مصاحبه جلسه‌ای میان شما و افسر سفارت است. در این گفتگو شما باید به سوالاتی درباره سفر خود به یونان پاسخ بدهید. سعی کنید پاسخی که می‌دهید کاملا صحیح و صادقانه باشد. در روز مصاحبه، شما مدارک خود را به سفارت تحویل می‌دهید. ممکن است درباره مدارکتان نیز سوالاتی از شما بپرسند.

تور یونان

احراز هویت

اگر در ۵ سال گذشته وارد کشورهای حوزه شینگن نشده باشید، می‌بایست در روز مصاحبه خود در سفارت، احراز هویت شوید. احراز هویت بر اساس تصویر صورت شما و دریافت اثر انگشتتان انجام می‌شود.

هزینه‌ ویزای توریستی یونان

به عنوان بخشی از فرآیند درخواست ویزای یونان، باید هزینه مشخصی را به سفارت بپردازید. در عنوان بعدی درباره هزینه ویزای گردشگری یونان توضیحاتی به شما داده خواهد شد. بر اساس تصمیم سفارت، شما در نهایت می‌بایست پرداخت خود را به یکی از این سه شیوه انجام دهید:‌ پرداخت آنلاین، پرداخت بانکی، پرداخت نقدی درسفارت.

هزینه ویزای توریستی یونان

هنگام درخواست ویزای یونان، بدون توجه به نوع ویزا باید مبلغ مشخصی را به سفارت پرداخت کنید. این مبلغ برای تامین هزینه های رسیدگی به درخواست شما در سفارت یونان است. هزینه ویزا غیرقابل استرداد است. حتی اگر درخواست شما رد شود یا در حین رسیدگی به آن، از تصمیم خود پشیمان شوید.

مبلغی که برای ویزای یونان پرداخت می‌کنید بسته به نوع ویزای درخواستی، سن، ملیت و مدت اقامت شما در یونان متفاوت است. اگر متقاضی ویزای اقامت کوتاه مدت هستید، می‌بایست قیمت ویزای توریستی یونان را به شرح زیر بپردازید:

  • افراد بین ۶ تا ۱۲ سال: ۴۰ یورو
  • افراد بالای ۱۲ سال: ۸۵ یورو
  • کودکان زیر ۶ سال از پرداخت هزینه معاف هستند.

لیست زیر، دسته‌بندی متقاضیانی است که ممکن است طبق کد ویزای شینگن از پرداخت قیمت ویزای توریستی یونان معاف شوند:

  • شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شهروندان سوییس
  • دانش‌آموزان، دانشجویان کارشناسی و تحصیلات تکمیلی، اساتید و معلمانی که اقامتشان در این دوره به منظور تحصیل یا آموزش است.
  • محققان کشورهای خارج از منطقه شینگن که با هدف انجام تحقیقات علمی کوتاه مدت به یونان سفر می‌کنند.
  • افراد زیر ۲۵ سال که نمایندگان یا شرکت‌کنندگان سمینارها، کنفرانس‌ها، مسابقات ورزشی، فرهنگی و آموزشی که از سوی موسسات غیردولتی برگزار می‌شوند، هستند.
  • دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک

تور یونان

نظرات

نظر خود را اضافه کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *