تور استانبول نوروز 1402

تور استانبول نوروز 1402

شروع قیمت از0 /برای هر نفر
5 شب 6روز دانلود پکیج

تور استانبول نوروز 1402


آبگینه پرواز سنباد به عنوان یک شرکت پروازی،فروش آنلاین بلیط های داخلی و خارجی را دارد.با استفاده از سامانه فروش آنلاین، مسافران می توانند بلیط های مورد نظر خود را برای پرواز های داخلی و خارجی، با پرداخت آنلاین، به راحتی رزرو کنند.

همچنین، سامانه فروش آنلاین آبگینه پرواز سنباد به مسافران امکان مشاهده جزئیات رزرو، تغییر رزرو، یا بازگشت بلیط را می دهد. با توجه به مزایای مذکور، فروش آنلاین بلیط ها توسط آبگینه پروازسنباد، به عنوان یک گزینه عالی برای مسافران شناخته شده است .

تور نوروزی استانبول 5 شب 6 روز

تور نوروزی استانبول 1402

تور نوروزی استانبول 1402

تور نوروزی استانبول 7 شب 8 روز

تور نوروزی استانبول 1402

تور نوروزی استانبول 1402

تور استانبول نوروز 1402

تور استانبول نوروز 1402

عید نوروز تنها مختص ما ایرانیان و فارسی زبان ها نیست. در کشور ترکیه نیزعید نوروز جشن گرفته می‌شود.نوروز دراین کشور به نام های نِوروز سلطانی، سلطان نِوروز،سلطان نَوریز و نهم ماه مارس شناخته شده است و مردم این منطقه هرساله فرارسیدن عید نوروز را جشن می گیرند، به دید و بازدید یکدیگر می‌روند و به رقص، آوازخوانی و آتش بازی می پردازند. تور استانبول نوروز 1402 فرصتی مناسب است تا علاوه بر تجربه سفری به استانبول، با آداب و رسوم مردم ترکیه و جشن‌های مخصوص عید نوروز در این کشور آشنا شوید.

جشنواره نوروزی استانبول

استانبول به عنوان پایتخت گردشگری ترکیه، هرساله میزبان گردشگران نوروزی بسیاری ازمردمان کشورمان است. به همین دلیل با آغاز فصل بهارو درایام نوروز، فستیوال‌ها و جشنواره‌های نوروزی متنوعی در استانبول برگزار می‌شود که در زیر به تعدادی از آنها اشاره کرده ایم:

فستیوال کتاب فروشان استانبول

فستیوال بیبلیوپول هر ساله در فصل بهار و در ماه مارس برگزار می شود.در این فستیوال 40 کتاب فروش از سراسر استانبول در ایستگاه مترو حیدرپاشا دور هم جمع می شوند و در فضایی صمیمی کتاب‌های خود را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

تور نوروزی 1402

فستیوال بین المللی رقص

این فستیوال بعد ازایام تعطیلات و از 28 مارس تا 2 آپریل در استانبول برگزار می شود و دراین جشن شرکت‌کنندگانی از سراسردنیا برای یادگیری رقص به این شهر سفر خواهند کرد.

نمایشگاه بین المللی کتاب CNR

این نمایشگاه هر ساله در منطقه یشیل‌کوی استانبول برگزار می شود و 350 ناشر از 20 کشور دنیا کتاب‌های خود را برای فروش به این نمایشگاه می‌آورند.

فستیوال گل های لاله

گل لاله برای مردم ترکیه بسیار حائز اهمیت است و جزئی از فرهنگ این کشور به حساب می‌آید. با آغاز فصل بهار، فستیوال گل لاله در مشهور ترین پارک‌های استانبول برگزار می‌شود. در فستیوال لاله‌‌های استانبول، میلیاردها گل لاله از 120 نوع متنوع وجود داشته و بازدید از آن برای گردشگران عزیز رایگان می باشد. درمیان جشنواره گل های لاله استانبول فعالیت‌های فرهنگی و هنری بسیاری از جمله مسابقه عکاسی از گل های لاله برگزار و به برنده‌های این مسابقات جوایزی اهدا می شود.

فستیوال گل لاله استانبول

خرید از استانبول در فصل بهار

سعی کنید روزهای ابتدایی فروردین ماه را برای خرید از فروشگاه‌های استانبول انتخاب نکنید. زیرا در این زمان فروشگاه‌ها، اجناس و پوشاک مناسب فصل خود را عرضه کرده اند و آن‌ها را با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسانند. توجه داشته باشید که قیمت اجناس در عید امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است. اما اگر خوب جستجو کنید می‌توانید اجناسی با قیمت پایین پیدا کنید.

اقامت در تور استانبول نوروز 1402

در مورد هتل محل اقامت توجه به این نکته ضروری است که هرچه هتل شما به مرکز شهر نزدیک باشد، هزینه اقامت شما افزایش می‌یابد وبالعکس هرچه هتل شما از مرکز شهر دورتر باشد و یا حتی در حومه شهر واقع شده باشد، هزینه کمتری برای اقامت پرداخت می‌کنید. البته نباید فراموش کنید که ممکن است هزینه جابجایی و حمل و نقل شما از هتل‌های اطراف شهر با هزینه اقامت در یک هتل مرکز شهر یکسان باشد! همچنین، هتل‌های 3 ستاره از نظر هزینه، هتل‌های 4 ستاره از نظر هزینه و کیفیت و هتل‌های 5 ستاره از نظر کیفیت برای انتخاب بهترین گزینه‌ها می باشند.

بهترین مدت زمان اقامت در تورهای نوروزی استانبول

به‌صرفه‌ترین و بهترین مدت زمان اقامت در تور نوروزی استانبول، 3 شب می‌باشد. چون با افزایش قیمت بلیط رفت و برگشت هواپیما، اقامت بیشتر از 3 شب به‌صرفه نیست و اختلاف قیمت آن بسیار زیاد است.

تور استانبول نوروز 1402

بهترین محل اقامت در تورهای نوروزی استانبول

در مورد به‌صرفه‌ترین و بهترین محل اقامت، همه چیز به تعداد نفرات شما بستگی دارد. در صورتی که بیشتر از 4 نفر هستید، به‌صرفه‌ترین محل اقامت برای شما هتل آپارتمان‌ها می‌باشد. ولی اگر کمتر از این تعداد هستید،اقامت در هتل برای شما به صرفه خواهد بود.

قیمت تور استانبول نوروز 1402

با توجه به افزایش قیمت بلیط رفت و برگشت و هزینه اقامت در هتل‌های استانبول، اختلاف قیمت تور نوروزی استانبول با تور استانبول درایام دیگر سال، در مواردی به دو برابر هم خواهد رسید! البته توجه داشته باشید که این افزایش قیمت فقط مختص تورهای استانبول نوروزی نیست و هزینه خورد و خوراک و خرید سوغاتی نیز درایام عید افزایش پیدا می‌کند.

نحوه تعیین قیمت تورهای استانبول نوروز 1402

 قیمت توراستانبول نوروزی به 2 عامل بلیط رفت و برگشت هواپیما و هتل محل اقامت بستگی دارد. از شهرهای ایرانی به سمت استانبول ایرلاین‌های ماهان، تابان، ایران‌ایر، ایران‌ایرتور، قشم‌ایر، اطلس‌جت، پگاسوس، ترکیش و غیره پرواز دارند. هزینه پرواز با ایرلاین‌های ایرانی به صرفه‌ترازهزینه پرواز با ایرلاین‌های خارجی است. البته پروازغیرمستقیم به سمت استانبول نیز داریم که سفر با این پروازها خیلی منطقی نیست! برای اقامت ارزان می‌توانید هتل بیرول را انتخاب کنید و هتل چراغان نیزاز بهترین هتل‌های استانبول می‌باشد.

تور 1402

علت اختلاف قیمت تورهای استانبول نوروز 1402

مهم‌ترین دلیل اختلاف قیمت تورهای مشابه استانبول در نوروز، سود آژانس‌های مسافرتی و کارگزاران می‌باشد. دلیل دیگر این اختلاف قیمت‌ها، خدماتی است که در تور به شما ارائه می‌شود. به طور مثال در یک تور نوروزی استانبول خدمات بلیط رفت و برگشت، اقامت در هتل 4 ستاره به همراه صبحانه و ترانسفر رفت و برگشت فرودگاهی به شما ارائه می‌شود و در پکیج دیگر خدمات بلیط رفت و برگشت هواپیما، اقامت در هتل 4 ستاره به همراه صبحانه، ترانسفر شهری و رفت و برگشت فرودگاهی، پرداخت عوارض خروج از کشور و گشت‌ و گذارهای شهری به شما ارائه می‌شود که مشخصا هزینه تور دوم از هزینه تور اول بیشتر می‌باشد.

در مــــورد سفـــر به کشــــور زیبــــای استـــانـــبول :

استانبول

استانبول، شهری باشکوه، زیبا، تاریخی و توریستی است و همچنین از بهترین مقصدها برای تورهای تفریحی یا مسافرت‌های چندروزه به شمار می‌رود.

شهری که نامش در طول تاریخ بارها به سر زبان‌ها افتاده و از اهمیت تاریخی بسیار زیادی برخوردار است. پادشاهان متعددی در آن فرمان‌روایی کرده‌اند و نام این شهر طی فراز و نشیب‌های مختلف، چند بار تغییر کرده است. 

قسطنطنیه، کنستانتینوپُل، ایسلامبول و حالا، استانبول! سومین کلان‌شهر بزرگ خاورمیانه و برگزیده به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال 2010 که هم‌جواری آن با دریای سیاه و دریای مرمره، استانبول را به شهری بی‌نظیر تبدیل می‌کند که سفرکردن به آن را به هیچ وجه نباید از دست داد!

همچنین شما برای تجربۀ یک سفر جذاب و ارزنده از لحاظ اقتصادی به استانبول، می‌توانید از پکیج‌های تور استانبول که توسط آژانس مسافرتی آبگینه پرواز سنباد ارائه می‌شود، استفاده کنید.

محبوب‌ترین تور در میان تورهای خارجی، تور استانبول است.تنوع جاذبه‌های دیدنی شهر استانبول به قدری زیاد است که با سلیقه هر نوع گردشگری از سرتاسر دنیا مطابقت می‌کند و این دلیل جذاب بودن تورهای استانبول در میان مردم دنیا است.

بخشی از شهر استانبول در قاره اروپا و بخشی دیگر در قاره آسیا قرار دارد. استانبول بزرگ ترین شهر کشور ترکیه است و تنگه بسفر استانبول دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل می‌کند. تقریبا همه گردشگران در تور ترکیه استانبول حتما از تنگه بسفر و پل بسفر دیدن می‌کنند. تور استانبول در مقایسه با تورهای دیگر ارازنتر تمام می‌شود.

به ویژه تور لحظه آخری استانبول که قیمت پایین تری نسبت به تورهای دیگر دارد. پرواز استانبول از شهرهای مختلف ایران در ساعات مختلف شبانه روز با ایرلاین های ایرانی و خارجی انجام می‌شود.

استانبول سه فرودگاه بین المللی دارد. فرودگاه جدید بین المللی استانبول که بزرگترین فرودگاه اروپا است، فرودگاه بین المللی آتاتورک، و فرودگاه بین المللی صبیحا. اخیرا پروازهای ایران در فرودگاه جدید استانبول بر زمین می‌نشینند. بهترین و راحت‌ترین راه سفر به استانبول ترکیه، خرید تور هوایی استانبول است.

راهنما ویزا برای سفر به استانبول

شهروندان ایرانی برای سفر به استانبول و شهرهای دیگر ترکیه نیازی به دریافت ویزا از کشور ترکیه یا همان ویزا استانبول ندارند. طبق قوانین ترکیه شهروندان ایرانی بدون دریافت ویزا می‌توانند به مدت 90 روز در کشور ترکیه به طور قانونی و بدون مشکل به منظور گردشگری اقامت کنند.

همچنین، مدارک لازک برای سفر به استانبول پاسپورت با مدت اعتبار حداقل 7 ماه است. سفر به استانبول بسیار آسان است و دردسرهای تقاضای ویزا و پرداخت هزینه‌های اضافی را ندارد و هر لحظه که تصمیم بگیرید می‌توانید چمدانتان را ببندید و راهی سفر با تور استانبول شوید.

چه زمانی برای سفر به استانبول مناسب‌تر است؟

شهر استانبول در هر مقطعی از سال جذابیت‌های منحصر به فرد خود را دارد. به طور مثال در اوائل فصل بهار و در طول این فصل، استانبول از لحاظ آب و هوا در شرایط بسیار مطبوع و بی‌نظیری قرار دارد. به علاوۀ این که وجود شکوفه‌های نورسیدۀ لاله(که استانبول از مهم‌ترین کشورها در پرورش آن است)،

رنگ و لعاب فوق‌العاده‌ای به این شهر داده و استانبول را از چیزی که هست هم دلپذیرتر می‌کند. همچنین در فصل بهار، برندهای لباس در استانبول از شرایط و تخفیف‌های ویژه‌تری نسبت به بقیۀ فصول سال بهره‌مند هستند. اما این مسئله به آن معنا نیست که فصول دیگر برای سفر به استانبول مناسب نیستند.

اتفاقاً وجود دریا در اطراف این شهر، استانبول را به شهری مناسب برای یک مسافرت تابستانی تبدیل می‌کند. وجود یک دریای نیلگون و زیبا و یک ساحل مدرن و باکیفیت، شاید تمام چیزی باشد که شما برای یک استراحت دلچسب به آن نیاز داشته باشید.

همینطور بین ماه‌های سپتامبر و نوامبر که در تقویم فارسی همزمان با فصل پاییز است، جزو زمان‌های مناسبی است که در آن می‌شود با توجه به آب و هوای نه چندان سرد استانبول، در آن چرخ زد و بناهای تاریخی حیرت‌انگیز را مشاهده کرد. میانگین هوا در فصل پاییز برای استانبول چیزی حدود 19 درجۀ سانتیگراد(در گرم‌ترین حالت) و چیزی حدود 12 درجۀ سانتیگراد(در سردترین حالت) است.

در زمستان، به دلیل سرمای هوا و بارش برف، مخصوصاً در ماه‌های دسامبر و ژانويه، تعداد توریست‌های استانبول با کاهش مواجه می‌شود.

استانبول شهری است که فرهنگ و تاریخ خود را به خوبی حفظ کرده است؛ به عبارتی فرهنگ و تاریخ خود را با هم تلفیق کرده و آن را به صورت شهری هیجان انگیز و زیبا در آورده و نهایتا توجه گردشگران بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جلب کرده است. استانبول قدمتی دیرینه دارد؛ قدمت آن به دوره نوسنگی برمیگردد ولی با این حال امروزه به شهری بسیار مدرن تبدیل شده که در عین حال میراث تاریخی خود را هم به خوبی حفظ کرده است. استانبول شهری است با جاذبه های تاریخی بیشمار که من جمله می توان به مساجد تاریخی، کلیساهای قدیمی و بازارهای باستانی اشاره کرد.

استانبول، بزرگیتربن شهر ترکیه، بین شرق و غرب واقع شده است و جذابیت های بسیاری برای گردشگران خود دارد. در زیر به چند مورد از برترین دیدنی های استانبول اشاره می کنیم.

10. برج گالاتا

9. موزه باستان شناسی استانبول

8. کلیسای چورا

7. آب انبار سلطنتی

6. کاخ دولما باغچه

5. مسجد سلمانیه

4. بازار بزرگ استانبول

3. کاخ توپکاپی

2. مسجد آبی

1. ایاصوفیه

نظرات

نظر خود را اضافه کنید

Your email address will not be published. Required fields are marked *