کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403
کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403
کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403
کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403
کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403
خدمات تور
راهنمای فارسی زبان
صبحانه
اقامت در هتل
گشت شهری
اخذ ویزای توریستی
بیمه مسافرتی
ترانسفر فرودگاهی
توضیحات

کاملترین پکیج تور هند ویژه نوروز 1403


تور هند نوروز 1403


خیلی از ما هند را با فیلم هایش می شناسیم ویا حتی با طلاهای فراوانش،ولی واقعیت این است که هند کشور رنگ ها و طبیعت است.نماد تاریخ و فرهنگ،هر قدر در آن بیشتر بنگری بیشتر شیفته آن میشوی و به زمان بیشتری برای کشف آن احتیاج داری.هند کشور موسیقی و رنگ است. با پرسه در کوچه و پس کوچه های آن . آشنایی با فرهنگ و مردم و غذاهای محلی آن غافلگیر میشوید.اگر قصد خرید تور هند را دارید ما سنبادفلای را به شما پیشنهاد میکنیم چون با خرید تور از سنبادفلای در وقت و هزینه و انرژی خود صرفه جویی میکنید. در این مقاله ما تلاش داریم لیستی از بهترین جاذبه های گردشگری هند را که حتما باید آن ها را ببینید برایتان آماده کنیم.امید است که به شما در انتخاب بازدیدهایتان کمک کرده  باشیم.


تور هند نوروز 1403

دیدنی های هند:

تاج محل:این بنا نماد نیروی عشق است. نمادی که نشان دهنده عمق احساس دوست داشتن و عشق ورزیدن است. این بنا بعد از فوت ممتاز محل همسر مورد علاقه امپراطور شاه جهان و به نام و یاد او ساخته شده است.این بنای بسیار زیبا طی 17 سال توسط بیش از 20هزار کارگر به طور شبانه روزی ساخته شده است. در این بنا قوس های مناره ها،گنبد پیازی شکل و خوش نویسی ها شما را مبهوت خواهد کرد. نمای این بنا با سنگ های مرمر سفید با نقش های منبت کاری شده و سنگ های قیمتی دیگر مانند یشم و لاجورد و الماس و مروارید، تزئین شده است.


شهر مقدس وارانسی:

در مجاورت رودخانه ی زیبای گنگ که یکی از نشانه ها و نمادهای مذهبی هند است، شهری است بسیار قدیمی به قدمت 8 قرن قبل از میلاد، که این شهر نیز مکان مذهبی در هند به شمار می آید که هنوز مردم در آن سکونت دارند. در این شهر معبدی به نام کاشی ویشوانات وجود دارد که بازدید از آن بهترین خاطره ی سفر شما خواهد شد.در رودخانه ی گنگ مکان هایی وجود دارد به نام گات، که دارای پله هایی به این رودخانه است و مومنان قبل از عبادت،در آب مقدس گنگ غسل میکنند و اعتقاد دارند که با این کار گناهانشان شسته میشود. این جشن دینی را هنگامی که خورشید وارد یک منطقه البروج جدید شده که نشان دهنده فصل برداشت محصول است انجام میدهند. مومنان هند برای الهه گامپیل مونی، الهه ای که گفته میشود رود گنگ را به زمین آورده دعا

میکنند.


تور هند نوروز 1403


هارماندیر صاحب یا معبد طلایی آمریتسار:

این معبد یکی از باشکوه ترین معابد هند و مهمترین مکان مذهبی و زیارتگاه برای پیروان آئین سیک است. این پرستشگاه را چهارمین پیشوای مذهبی سیک ها،گودورام داس بنیان نهاد. این معبد نمادی برای برابری و برادری است که در ایالت پنجاب قرار گرفته است.. معماری این معبد حیرت انگیز است. تمام قسمت بالای معبد از طلای خالص ساخته شده است که بر زیبایی از می افزاید. این معبد توسط یک دریاچه مصنوعی به نام امریت سواروار به معنای استخر شهد مقدس  با ماهی  های عجیب و غریب احاطه شده است. این معبد دارای چهار ورودی است که پذیرای مردم فراوانی فارغ از دین و موقعیت اجتماعی است.


قلعه سرخ:

قلعه سرخ یا لعل قلعه بزرگترین مرکز گردشگری در شهر دهلی پایتخت هندوستان است.به دلیل سرخ رنگ بودن آن لعل نامگذاری شده است.دستور ساخت این قلعه را شاه جهان پنجمین امپراطور مغول یا امپراطور گورکانی وقتی که پایتخت خود را از آگرا به دهلی تغییر داد، صادر کرد.این قلعه برای 200سال قابل سکونت بوده و مغولان در آن زندگی میکردند.از این قلعه در مراسم ها و جشن های بسیاری نیز استفاده میکردند.این قلعه به خاطر تزئین شدن نمای آن با سنگ های قرمز رنگ بسیار دیدنی است و گردشگران زیادی را به خود جذب میکند.


مسجد مکه یا حیدرآباد:

مسجد مکه یکی از معروف ترین مساجد و بزرگترین مسجد جنوب هند است که در سمت جنوب غربی چارمنار در شهر حیدرآباد واقع شده است.

بنای این مسجد در سال 1027 ه.ق به دستور سلطان محمد قطب شاه آغاز و در زمان ابوالحسن قطب شاه پایان یافت.سلطان محمد این مسجد را بیت العتیق نام نهاد و هنگامی که حیدرآباد به دست اورنگ زیپ پادشاه گورکانی سقوط کرد،وی نام آن را به مکه مسجد تغییر داد،علت این تغییر نام آن است که در هنگام ساخت مسجد مقداری از خاک مکه در بنای آن به کار رفته است.نقل است برای قرار دادن سنگ بنای این مسجد سلطان محمد دستور داد،هرکسی که از نوجوانی نماز یومیه اش قضا نشده،حاضر شود که تنها دونفر حاضر شدند و با خود سلطان محمد سنگ بنای آن را نهاده و کار ساختمان مسجد را آغاز کردند.

از دیگر ویژگی های این مسجد میتوان به کتیبه هایی از قرآن در بالای بسیاری از طاقها و درها،سقف خیره کننده تالار اصلی،قرنیزها و نقوش بی نظیر گل گلدان ها اشاره کرد.


قلعه عامر،جیپور:

این قلعه،قلعه ای محکم با 500 سال قدمت است که برفراز یک کوه با شیب زیاد ساخته شده است به همین علت سیر دشواری برای بالا رفتن و دسترسی دارد.

شما میتوانید سوار بر فیل این کوه را بالا بروید و فیل ها شمارا درست دم در قلعه پیاده میکنند.این قلعه از مجموعه ای از کاخ ها و حیاط های بسیار زیبا تشکیل شده است.معبد پیروزی با سقف های رنگارنگ،تالار لذت با گلدادن ها،حیاط ها که با فیل ها تزئین شده،و معبدی مختص به اسم جنگ از ویژگی های این قلعه به شمار می رود.


پارک ملی پریار:

این پارک یکی از مهمترین پارک های ملی هند است که زیستگاه بسیاری از حیوانات از جمله ببر،بنگال،فیل هندی و جانوران وحشی دیگر است.مساحت این پارک به 925 کیلومتر مربع میرسد.در این پارک علاوه بر حیوانات گیاهانی با گونه های متفاوت نیز وجود دارد.از جمله این گیاهان میتوان به درخت آلوچه،درخت صندل،مزارع قهوه و ... اشاره کرد.


سواحل گوا:

این سواحل زیبا و اعجاب انگیز خاطره ی بسیار خوشی را برای شما از این سفر خواهد ساخت،شما با هر توقعی از هر شکل ساحلی، میتوانید در یکی از سواحل گوا بهترین زمان ها را بسازید.سواحلی با استراحتگاه های یوگا،آب گرم و... که شما را غافلگیر خواهد کرد.

بازدید از پناهگاه حیاط وحش با گوان مهاویر که زیستگاه گوزن،فیل،ببر،پلنگ،میمون  ،شاه کبری معروف هند و بیش از 200 نوع پرنده مختلف است.


غارهای الورا،اورنگ آباد:

غارهای معروف الورا بین قرن 5 تا 10 میلادی توسط راهبان بودایی،جین وهندو (دو فرقه مذهبی) ساخته شده و بعضی از آنها تا 300 کیلومتر هم از بمبئی دور میشوند.قدم زدن در غارهایی که راهبان با ابتدایی ترین ابزارهای ممکن آن را ساختند بسیار هیجان انگیز و به یاد ماندنی است.


شهرطلایی:جیسلمیر

جیسلمیر شهر طلایی هند نیز نامیده میشود،زیرا شن و سنگ های شنی زرد در طراحی و معماری این شهر باعث پدید آمدن  سایه زرد رنگ طلایی در شهر واطراف آن شده است. این شهر درایالت راجستان هند است که به آن شهر طلایی هند هم میگویند.

جیسلمیر در 575 کیلومتری غرب شهر جیپور قرار گرفته است.این شهر به جز سازه های قدیمی به خاطر قلعه های زیبا و معبدهای دیدنی و به دلیل قرار گرفتن در صحرای تار  بسیار محبوب و معروف است.


تور هند نوروز 1403

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید
تاریخ رفت
تاریخ برگشت
تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید

کلاس کابین

اتاق اول

بزرگسال (12 سال به بالا)

1

کودک(تا 12 سال)

0

منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS