جزیره ی هرمز
جزیره ی هرمز
جزیره ی هرمز
جزیره ی هرمز
خدمات تور
بیمه مسافرتی
اقامت در هتل
بلیط داخلی
گشت شهری
صبحانه
توضیحات

کاملترین پکیج تور قشم نوروز 1403

مسافرتی فراموش‌نشدنی به جزیره قشم در نوروز ۱۴۰۳ با سنباد فلای را تجربه کنید. منظره‌های شگفت‌انگیز، ساحل‌های پاک و فرهنگ پرانرژی جزیره بزرگ ایران را کاوا کنید. از دره‌ی افسانه‌ای دالان ستارگان تا جنگل‌های حرا، در حیرت از دیدار با عجایب طبیعت باشید. در لذت‌بردن از غذاهای محلی، شاهد آیین‌های سنتی باشید و خاطراتی دوامدار در کنار خلیج فارس بسازید. با ما به تجربه‌ای پرماجرا، آرامش بخش و کشفی پرانرژی خوش آمدید.


جزیره قشم با داشتن مساحتی حدود 576 مایل مربع بزرگترین جزیره ایران و خاورمیانه است که در استان هرمزگان قرار گرفته است.

اگر تا به حال به قشم سفر نکرده اید،سنبادفلای آن را به شما توصیه میکند.در فصل سرد و آلودگی کلان شهرها بهترین گزینه سفر به قشم زیبا است. این جزیره شمارا با طبیعت بکر،آثار تاریخی،امکانات تفریحی و مراکز خریدش غافلگیر میکند.بیشترین جاذبه های گردشگری قشم پدیده های طبیعی و بکر کم نظیر آن است.شما میتوانید با خرید تور و بلیط از سنبادفلای بهترین استفاده را از زمان و بودجه خود داشته باشید.


دره ستارگان قشم:

یکی از زیباترین جاذبه های قشم دره ستارگان است.این دره مجموعه ای از کوه ها،دره ها، و صخره هاست که به مرور زمان بر اثر بارش باران،وزش باد و... تغییر کرده است.مردم بومی معتقد هستند که این اشکال بر اثر برخورد یک ستاره به صخره ای که در این محل وجود داشته،ایجاد شده است،به همین علت به آن دره ستارگان میگویند.


دره ستارگان قشم


ژئوپارک قشم:

میراث زمین شناختی،آثار تاریخی،بوم شناسی،باستان شناسی و میراث فرهنگی قشم،این جزیره را به نقطه ای حفاظت شده تبدیل کرده که به آن ژئوپارک میگویند.معمولا این مناطق در توسعه اقتصادی نقش موثری دارند.ژئوپارک قشم یکی از ژئوپارک های شبکه جهانی است و اولین ژئوپارک خاورمیانه است که با مساحتی حدود 2063 کیلومتر مربع از غرب جزیره قشم شروع میشود و تقریبا کل جزیره قشم،بعلاوه جنگل های حرا در شمال جزیره و جزیره ی هنگام در جنوب جزیره را دربرمیگیرد.

اگر اهل طبیعت گردی هستید سنبادفلای بازدید از این منطقه را به شما توصیه میکند.ژئوپارک به محوطه ای که پدیده های طبیعی و زمین شناختی متعدد و کمیاب در آن تجمع کرده اند میگویند،لازم است این میراث زمین شناختی حفظ و نگهداری شوند.


جنگل حرا:

اصولا جنگل ها به خودی خود شگفت انگیزهستند ولی این جنگل در آب است و همین موضوع جذابیت آن را دوچندان میکند.این جنگل که وسعت آن بیش از 82000 هکتار تخمین زده شده،جزو مناطق حفاظت شده محیط زیست است. درختان جنگل حرا بر روی دریا و آب شور قرار دارند و با آن سازگارند،در این جنگل درختان کهنسالی قراردارند  که شاخه های بلندشان بر روی قسمت بالای آن ها روییده است و به همین علت ظاهری متفاوت و خاص دارند به گونه ای که از نظر ظاهری این درختان با دیگر درختان متفاوت هستند.جالب است که بدانید این شاخه ها قادرند با جذب آبهای شور و تبدیل آنها به آب های شیرین شرایط رشد این درختان زیبا را فراهم کنند.


گنبدنمکی و غارنمکدان قشم:

غارنمکدان که به نام های غارنمکی قشم و غار سه مرد برهنه نیز معروف است،طولانی ترین غارنمکی جهان است.طول کشف شده این غار 6600 متر است.به علت صعب العبور بودن و کشف نشدن خیلی از قسمت ها طول نهایی آن مشخص نیست.این غار به عنوان یکی از ژئوپارک های تحت حمایت یونسکو درآمده است.این غار در درون گنبدنمکی قشم قراردارد.توده های نمکی درون غار بسیار زیبا و تماشایی ، همین علت بازدیدکنندگان علاوه بر آنکه از تماشای این شگفتی طبیعی لذت میبرند میتوانند از خاصیت درمانی آن نیز بهره مند شوند.


گنبدنمکی و غارنمکدان قشم


تنگه چاهکوه:

از زیبایی این تنگه هرچه بنویسیم کم است.این دره در فاصله ی 70 کیلومتری شهر قشم و در کنار روستای چاهو شرقی بخش شهاب قراردارد.دره ی چاهکوه به عمق 100 متر نمایشی از فرسایش سنگ های رسوبی است.این دره بخشی از ژئوپارک قشم محسوب میشود که به تایید یونسکو رسیده است. این جاذبه خاطره ی فراموش نشدنی برای دوستداران طبیعت گردی است.مسیرهای عبوری در میان این تنگه باریک هستند و با صخره های بلندی احاطه شده اند که فرسایش بر روی دیواره های آن نقش و نگارهای زیبایی به وجود آورده است.در بیشتر دیواره ها خطوطی افقی به چشم میخورند،در برخی از قسمت های این تنگه نیز حفره هایی به وجود آمده که همگی ظاهر جذاب و دیدنی به این تنگه داده اند.از جمله امکاناتی که برای گردشگرانی محیا شده است،میتوان به سرویس بهداشتی،اقامتگاه های بومگردی،اغذیه فروشی و فروشگاه های صنایع دستی و سوغات اشاره کرد.


دره تندیس های قشم:

از عجایب و زیبایی های قشم هرچه عنوان شود کم است.در میان طبیعت بکر قشم چیزی که زیاد به چشم میخورد،دره ها هستند که هر یک از دیگری دیدنی تر و زیباتر هستند.یکی از این دره ها،دره ی تندیس قشم است.این دره در فاصله ی 80 کیلومتری از قشم و در جنوب جنگل های شگفت انگیز حرا واقع شده است.این دره ها وسعت زیادی دارند و همانطورکه از اسمش مشخص است،در گستره ی آن میتوان انواع پدیده های زمین شناختی و تندیس ها و مجسمه های طبیعی شکل گرفته بر اثر فرسایش فیزیکی را مشاهده نمود.این دره های باریک و طویل در موازات هم قرار گرفته اند،که هریک از چشم انداز منحصر به فردی برخوردار هستند.در این دره ها طبقات سنگ آهک و ماسه سنگ به صورت منظم و با ضخامت های کم یافت میشود.این تندیس ها به گونه ای اعجاب انگیز شکل گرفته اند که کمتر کسی باور میکند که این اشکال را بتوان بدون دخالت دست انسان و بدون بکارگیری حکاکی بر روی صخره ها به وجود آورد.با این حال باید گفت که این دره صرفا به دلیل پدیده ی فرسایش و آن هم طی مدت میلیون ها سال به شکل کنونی درآمده است.


روستای برکه خلف:

این روستا در فاصله 50 کیلومتری جزیزه ی قشم است و در زمره ی جاهای دیدنی این جزیره به شمار می رود. دلیل نامگذاری این روستا وجود برکه ای به نام خلف است که یکی از چشم اندازهای طبیعی جذاب در دل این روستا محسوب میشود.فارغ از علت دلنشین آن،ویژگی بارز این روستا،توجه و دقت بی اندازه ی ساکنان آن در تمیز نگهداشتن محیط روستا است.اغلب از این روستا به عنوان پاکیزه ترین روستای ایران نام برده میشود.


سدگوران قشم:

سدگوران قشم یا سد هخامنش ایران باستان یکی از جاذبه های توریستی قشم است.کارشناسان اعتقاد دارند پی نخستین این سد،متعلق به دوره هخامنشیان و تاج آن نیز مربوط به دوره ی ساسانیان است.با توجه به ارزش بالای آب شیرین در جزیره ی قشم و تامین آن توسط این سد،این سد همواره مورد توجه قرار گرفته است.این سد در طول حیاتش منبع اصلی نگهداری مایع حیات یعنی همان آب برای این جزیره ی خشک،با اقلیم خاص بوده است.


سدگوران قشم


غار خربس قشم:

این غار یکی از بهترین پدیده های طبیعی قشم است که در 15 کیلومتری شهر قشم قرار گرفته است که در دل ارتفاعات روستا خربس،آثاری از معماری صخره ای دیده میشود که به عقیده ی برخی از محققین نیایشگاه پیروان مهرپرست و پرستشگاه آناهیتا(خدای آب)بوده است. این غار شامل چندین حفاری روی دیواره های رشته کوه های روستا خربس است که از معماری صخره ای بی نظیری برخوردار است.این غارها حدودا در ارتفاع 20 یا 30 متری از پایه کوه قراردارند،برخی بر این عقیده اند که دلیل اصلی حفر این غارها این است که غار اصولا برای سرپناه بوده است.


جزائر ناز:

جزایر ناز از زیباترین و بی نظیرترین جاهای دیدنی قشم است که در قسمت جنوب شرقی این جزیره واقع شده است.این جزایر از ساحل یک کیلومتر فاصله دارند.مساحت این جزایر حدود سه هکتار است و دیواره های صخره ای به ارتفاع 5 تا 10 متر اطراف آن را گرفته است.این جزایر فاقد ساحل شنی هستند و با جزر آب،برای مدت کوتاهی باریکه ای از خشکی این جزایر را به جزیره ی قشم وصل میکند.این جزایر از دو جزیره تشکیل شده که نیمی در آب و نیمی در خشکی است.زمانی که آب های خلیج فارس بالا میروند مسیر خشکی باریکی در میان آن ظاهر میشود که رهگذران میتوانند از آن عبور کنند.این سواحل از امکانات مطلوب بی بهره است ولی  تماشای طلوع و غروب خورشید و یا انجام فعالیت های هیجان انگیزی مثل شتر سواری یا اسب سواری،پیاده روی بر روی ساحل شنی و آفرود سواری منجر شده است تا تعداد زیادی از گردشگران به این جاذبه دیدنی جذب شوند.


قلعه پرتغالی:

این قلعه یکی از جاذبه های  تاریخی جزیره قشم است که بسیار مورد توجه گردشگران است.پرتغالی ها پس از اشغال بخش هایی از جزایر خلیج فارس ، قلعه هایی را که ساختند که امروزه  بخشی از آنها پابرجا است. کاربرد اصلی این قلعه،انبار بزرگ یا محلی برای نگهداری مهمات و سلاح بوده و در مواقع اظطراری پشتیبانی دژ هایی مثل دژ های هرمز ، قشم و لارک را به عهده داشته است. این قلعه در سال 1507 به فرمان آلفونسو آلبرکوک دریا نورد پرتغالی ساخته شد و در سال 1387 توسط احسان یغمایی از زیر خاک بیرون آورده شد.اکنون این جاذبه گردشگران زیادی را به سوی خود می کشد .


جزیزه هنگام:

جزیره هنگام ، جزیره ای کوچک  و دیدنی در خلیج فارس است که با با سادگی خود شما را متحیر میکند . این جزیره چهره ای بومی و سنتی دارد  و فاقد خیابان ، ماشین و وسیله نقلیه است . برای رسیدن به این جزیره شما باید از قشم سوار لنج یا قایق های تند رو شوید. اگر در فصل زمستان و ماه های دی و بهمن و اسفند به قشم سفر کنید در حین قایق سواری از جزیره قشم تا جزیره هنگام شاهد خودنمایی دلفین های زیبایی خواهید بود که قایق شما را همراهی میکنند و به صورت دسته ای در هر دو طرف قایق شما شنا میکنند و روی آب می پرند بدون آنکه از شما یا قایق شما بترسند.جزیره ی هنگام جزیره ای کوچک با آبادی های کوچک است که در  دو کیلومتری جنوب شرقی جزیره ی قشم قراردارد.در جزیره ی هنگام ارتفاعات آهکی تشکیل شده از سدیم کربنات وجود دارد که بلندترین نقطه آن کوه 106 متر ارتفاع دارد.مردم هنگام با مهمان نوازی خود سفری به یاد ماندنی را برای شما رقم میزنند.


ساحل نقره ای:

این ساحل در شمال غربی جزیره هنگام واقع شده است، زیبایی این ساحل خیره کننده است و هر بیننده ای را مجذ وب خود می کند.این ساحل با  شن های مشکی و نقره ای پوشیده شده است که به دلیل خارج کردن شن های ساحل نقره ای از منطقه توسط گردشگران و برای جلوگیری از نابودی همیشگی این ساحل اجازه ورود گردشگران به این ساحل داده نمیشود و تنها میتوانند از دور و سوار بر لنج این ساحل را تماشا کنند.


جزیره ی هرمز:


جزیره ی هرمز


این جزیره بیضی شکل در 8 کیلومتری بندرعباس واقع شده است.جزیره هرمز را به خاطر موقعیت جغرافیایی و مجاورت با تنگه هرمز کلید خلیج فارس میدانند.جزیره ای سرخ رنگ که از دل دریا بیرون آمده است و توانسته به خوبی در سال های اخیر شگفتی هایش را به گردشگران نمایش دهد و خود نمایی کند.در این جزیره فرش خاکی قرمز رنگ که یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی هرمز است و با خاک رنگی جزیره بر تن یکی از ساحل های این جزیره نقاشی شده است،خود نمایی میکند.این فرش بزرگترین فرش خاکی جهان است که طرح ها و نمادهایی از افسانه های محلی،قایق های ماهیگیری و حیواناتی مانند لاکپشت و آهو،با استفاده از کمک 18 رنگ مختلف و افراد  بومی نقاشی شده است.هرسال در 28 اسفند ماه در کنار این فرش مراسم با شکوهی به مناسبت نوروز برگزار میشود.از دیگر دیدنی های جزیره هرمز میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 دره سکوت و الهه نمک که جایی برای آرامش و مراقبه،دره مجسمه ها،موزه دکترنادعلیان(تلفیق آثاری از هنر زنان محلی و دکترنادعلیان)،قلعه پرتغالی ها(یادگار بیش از 100 سال استعمار هرمز)،دره رنگین کمان (جادوی 7 رنگ متفاوت)،کوه برفی،بوم سفید نقاشی هرمز،گنبد نمکی،دشت آهوان لذت تماشای بازیگوشی های آهوها،ساحل لاکپشت ها از معدود خانه های باقی مانده لاکپشت ها در ایران،ساحل سنگ مرغان،پرتگاه غروب،کوه های خوراکی هرمز( کوه هایی با خاک خوراکی)،بازارها و سوغاتی های هرمز،قصر بی بی گل،آرامگاه دو دختر از هفت دختر.


پارک کروکدیل ها:

پارک کروکدیل نوپک قشم اولین و تنها مرکز در ایران و خاورمیانه است که به پرورش کروکدیل می پردازد.حدور 100 کروکدیل در این پارک زندگی می کنند.پارک کروکدیل ها یکی از مهم ترین و ترسناک ترین جاذبه های قشم است.در این پارک شما یکی از وحشتناک ترین حیوانات را مشاهده می کنید،بازدید از این حیوانات وحشتناک در محیطی امن و بسیار مطلوب میتواند خاطره ای خوبی را برای شما بسازد.این پارک در سال 1380 توسط یک بانوی ایرانی به نام مژگان روستایی به همراه همسرش با وارد کردن 8 کروکدیل ازآسیای میانه تاسیس شد.این کار زمانی صورت گرفت که هیچ فردی در خاورمیانه حتی در کشورهای عربی حوزه خلیج فارس اقدام به پرورش کروکدیل و واردات آنها نکرده بود.بعدها مساحت مزرعه گسترش پیدا کرد و تعداد کروکدیل ها نیز افزایش چشمگیری پیدا کرد.پارک نوپک قشم یا پارک کروکدیل قشم در سال 1390 تاسیس شد.علاوه بر کروکدیل ها حیوانات دیگری مثل شتر مرغ آفریقایی ، بزتالی ، کبک ، طاووس ، بلدرچین ، میمون ، مرغ شاخدار، سار، مار پیتون ، سوسمار ایگوانا و... در این مجموعه زندگی می کنند که امکان بازدید از آنها برای گردشگران فراهم شده است.امروزه این پارک علاوه بر محل زندگی این حیوانات منبع درآمد مناسبی برای صادرات کروکدیل به سایر کشورها به شمار می رود.


 

 

نظر، تجربه و سوال خود را با ما در میان بگذارید

اینجا دیده می شوید!

با ثبت نظر، انتقادات و پیشنهادات خود، در انتخاب دیگران سهیم باشید.
تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید
تاریخ رفت
تاریخ برگشت
تاریخ مورد نظر خود را وارد کنید

کلاس کابین

اتاق اول

بزرگسال (12 سال به بالا)

1

کودک(تا 12 سال)

0

منو
بستن

برای نصب وب-اپلیکیشن بر روی دستگاه، به ترتیب زیر عمل کنید :

سیستم عامل Android


سیستم عامل iOS